Strona główna » Wydarzenia » Lekcja historii z archeologiem

Biuletyn Informacji Publicznej

Nasze dane:

al. Pierwszej Dywizji 16/18
91-836 Łódź
tel./fax (42)657-06-12
e-mail:
czternastka@gimnazjum14.pl

Archiwa

Lekcja historii z archeologiem

W dniu 23.05 klasa 3a wybrała się na LEKCJĘ HISTORII z ARCHEOLOGIEM, który uczestniczył w pracach wykopaliskowych z okresu pierwszej wojny światowej w Kostiuchnówce, Kuklach i Jabłonce wraz z ekipą z Ukrainy. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą pracy tych ludzi i upamiętnienienia poległych i rozstrzelanych. Następnie spotkaliśmy się ze starszym panem-prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Łodzi, który opowiedział nam krótko historię swojego ojca zamordowanego przez NKWD podczas drugiej wojny. Na pamiątkę spotkania otrzymaliśmy tekę IPN-„Zbrodnia katyńska”. Tematyka trudna i bolesna ale warta pamięci i szacunku dla przyszłych pokoleń. Z pewnością jest też jeszcze dużo do odkrycia i oczywiście upamiętnienia w choćby prostej formie. H.Majkowska-Pilarz- n-lka historii i wos.