Strona główna » Wydarzenia » Warsztaty O Unii Europejskiej, państwach Europy,Polsce w Unii

Biuletyn Informacji Publicznej

Nasze dane:

al. Pierwszej Dywizji 16/18
91-836 Łódź
tel./fax (42)657-06-12
e-mail:
czternastka@gimnazjum14.pl

Archiwa

Warsztaty O Unii Europejskiej, państwach Europy,Polsce w Unii

W dni 11.05 we wszystkich klasach naszego gimnazjum odbyły się warsztaty O Unii Europejskiej, państwach Europy,Polsce w Unii, Robercie Schumanie-naszym patronie pod hasłem „Zjednoczeni w różnorodności”. Należy podkreślić, że 9 maja każdego roku obchodzimy Dzień Europy i kolejną rocznicę wygłoszenia słynnej Deklaracji przez Roberta Schumana. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct w Łodzi. Pracownik Punktu przygotował bardzo ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą tematyki warsztatów z licznymi zagadkami i ciekawostkami za których rozwiązanie uczniowie otrzymali nagrody. Upominki i materiały promocyjne pozyskane zostały wcześniej za napisany mały projekt wysłany do Warszawy do Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Materiały i drobne gadżety otrzymaliśmy również od pracowników Punktu -Europe Direct w Łodzi. W drugiej części zajęć omawialiśmy zadania (o Unii, Europie, Polsce w Unii, instytucjach unijnych), które najczęściej występują na egzaminach gimnazjalnych bądż maturalnych. Warsztaty zostały ocenione przez uczniów i nauczyciela bardzo pozytywnie. Nauczycielka historii i wos-Hanna Majkowska-Pilarz